NEWTERRA # NTR-ADA-50
Similar Items
Compatible Items
Add to Projects (Optional)
No projects yet
Create a New Project
W: 46"
D: 21"
H: 31"
SPECS MANUAL
TECHNICAL FILES
Click to download:
Download All
If you have Revit 2024 or earlier click here.
If the file you are looking for is missing or to report any file issues, let us know here.
Add to Projects (Optional)
No projects yet
Create a New Project
CT500
This handmade 50" rectangular concrete vanity top sink features a centered bowl and a seamless, monolithic design ideal for modern and ADA-compliant bathroom applications. Expertly crafted in USA, it delivers both durability and visual refinement. No overflow. Compatible with the following items (sold separately): NTR-FF-50, NTR-ADA-50, NTR-VS-50. Shipping Class 4.
00 no faucet holes
01 one faucet hole
02 two faucet holes, center and right
03 three faucet holes in 8-inch spread
W: 50"
D: 23"